O nás

POTŘEBUJETE DOVÉZT NÁKUP, LÉKY Z LÉKÁRNY, ČI COKOLIV DALŠÍHO A NEMŮŽETE VEN ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ NEBO PROTO, ŽE PATŘÍTE DO OHROŽENÝCH SKUPIN?

 

Dobrovolnické Centrum Slunečnice v Děčíně ve spolupráci s Městem Děčín organizuje pomoc seniorům a nemocným lidem (nákupy, donášky obědů, vyzvednutí receptů od lékařů + léků z lékáren, neodkladné platby na poště, atd. dle potřeb). Přátelé nám šijí roušky a Dobrovolnické centrum zajišťuje dobrovolníky k potřebným, kteří nám volají.

Tel. na koordinátorku Doubravka Dostálová - 739 355 705, mail: dobrovolnictvislunecnice@seznam.cz.

Dobrovolníky pojistíme (máme akreditaci pro Dobrovolnickou službu od Ministerstva vnitra ČR), vybavíme je rouškami a rukavicemi, dáme jim vstupní školení a větší nákupy s nimi jezdíme autem. Potřební lidé mohou volat či psát Doubravce na uvedené kontakty, potřeby řešíme ihned.

--------------------------------------------------------------

Organizace Slunečnice, z.s.

 

Informace pro klienty, zaměstnance, rodinné příslušníky, externisty

 

Tento Příkaz je vydáván v návaznosti na doporučení Ministerstva zdravotnictví České republiky v souvislosti s informacemi o šíření nákazy koronavirem, s cílem přispět ke snížení rizika nákazy tímto infekčním virovým onemocněním, a to s okamžitou platností.

 

Aktuální informace o situaci v ústeckém kraji najdete zde: www.kr-ustecky.cz/covid19.asp

 

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci byl provoz organizace Slunečnice, z.s. omezen a to takto:
 

1) CDS - v rámci sociálních služeb budeme poskytovat pouze službu telefonického a e-mailového poradenství, a to na těchto telefonech:

vedoucí CDS: Bc. Markéta Předotová, 724 140 440, cds@slundecin.org
 

ředitelka Slunečnice, z.s.: Mgr. Dagmar Havránková, 731 653 326, email: havrankova.slunecnice@centrum.cz

 

2) Kavárna - palačinkárna, pobočný spolek Slunečnice, z.s. je uzavřena dle nařízení vlády ze dne 14.3.2020 na dobu do 24.3.2020 a dne 23.3.2020 bylo toto nařízení prodlouženo do 1.4.2020. Více na https://www.vlada.cz/
 

3) Sociální firma Slunečnice DC, s.r.o. - funguje v omezeném provozu - v případě dotazů kontaktujte vedoucí firmy: Petru Málkovou, tel. 733 572 434, e-mail: malkova@socialnifirma.cz
 
4) Dobrovolnického centrum funguje naplno ve spolupráci s Městem Děčín - organizuje pomoc seniorům a nemocným lidem. Doubravka Dostálová, koordinátorka Dobrovolnického centra Slunečnice, z.s., tel.: 739 355 705, e-mail: dobrovolnictvislunecnice@seznam.cz

 

Pracovníci ekonomického a projektového oddělení pracují z kanceláře i z domova (dle potřeby) a jsou k dispozici na těchto kontaktech:
 

Šárka Zimová Dostálová, předsedkyně Rady Slunečnice, z.s., 
Tel: 604 626 222, e-mail: zimova.dostalova@seznam.cz


Mgr. Dagmar Havránková, ředitelka Slunečnice, z.s., členka Rady Slunečnice, z.s., 
tel: 731 653 326, e-mail: havrankova.slunecnice@centrum.cz

Ing. Jana Burešová, ekonomka, hospodářka Slunečnice, z.s., 
Tel: 739 510 653, e-mail: buresovajana@centrum.cz

 

Tento režim bude platit do odvolání.


Děkujeme za pochopení, Šárka Zimová Dostálová, předsedkyně

-----------------------------------------------------------------

OCENĚNÍ DOBROVOLNÍK ROKU 2019

Vážení přátelé,

Jako již řadu let opět budeme oceňovat nejlepší dobrovolníky našeho města za rok 2019. A poněvadž je mezi námi i spoustu lidí, kteří dělají něco nezištně a skoro nikdo to nemusí tušit, obracíme se na vás s prosbou o pomoc.
Máte ve svém okolí někoho, o kom bychom měli vědět? Někoho, kdo třeba pomáhá sousedce s nákupem, pořádá akce pro děti, doučuje je, chodí čistit lesy, pomáhá rozvíjet město, předčítá seniorům... Dělá cokoliv, za co si zaslouží poděkování.

Pojďme společně ukázat, že si těchto lidí vážíme a jejich práce má smysl.
Napište nám o nich krátké povídání, sdělte nám v něm, co skvělého dělají a přidejte jejich kontakt.
 
Nominace zasílejte prosím do 2.3.2020 na email: dobrovolnictvislunecnice@seznam.cz .
Děkujeme a těšíme se na Vaše příběhy,
 
Slunečnice, z.s.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrovolnické centrum Slunečnice, z.s. pracuje s dobrovolníky v různých dobrovolnických programech, realizuje osvětové akce pro veřejnost, každoročně oceňuje nejlepší děčínské dobrovolníky, vysílá dobrovolníky i do jiných sociálně zaměřených neziskových organizací v Děčíně, ale zároveň také zapojuje dobrovolníky do činností i v samotné Slunečnici. Spolupracuje v rámci přeshraničního dobrovolnictví s německými organizacemi a v projektu „Spojené světy“ má partnera Diakonii Pirna.  V roce 2017 byl zatím poslední, 22.ročník benefičního festivalu Kramle, na kterém jsme spolupracovali s německými partnery, Kultur Aktiv Drážďany a Diakonie Pirna. Každoročně se také zúčastňujeme akcí, které pořádají němečtí přátelé, jako třeba „ Markt der Kulturen“ v Pirně a nebo Bunte Republik Neustadt v Drážďanech.


Díky spolupráci se středními školami v Děčíně se podařilo připravit zajímavý celoroční projekt "Adoptuj si Slunečnici", který byl spuštěn od ledna 2016 a získal dotaci od ústecké Komunitní nadace.


Srdečně vítáme každého zájemce o dobrovolnictví a už není důležité zda půjde o dlouhodobou činnost, a nebo jen o jednorázovou akci.

Kontaktní osoba k věcnému plnění projektu:


Bc.Taťána Tlustošová, tel.: 739 355 705 t.tlustosova@seznam.cz